PhDr. Václav Trojan, Ph.D.

Svoji cestu vzdělávacím prostorem jsem začal od píky. První učitelské místo jsem našel v krásném vinném kraji pod Pálavou, odkud jsem přešel na speciální školu do Brna. Svoje představy o společném vzdělávání jsem začal naplňovat v rodném Brně, kde jsem v roce 1992 s kolegyní založil Gymnázium INTEGRA Brno. Zde jsem učil zejména svůj dějepis a vedl je až do roku 2009. Během té doby jsem vystudoval ještě školský management, začal spolupracovat s Centrem školského managementu PedF UK, nakonec jsem v jeho čele stál skoro deset let.

Věnuji se nejen ředitelkám a ředitelům škol a jejich zástupcům, ale prakticky všem skupinám pedagogických pracovníků hlavně v oblasti pedagogického vedení a školního vzdělávacího programu, v poslední době se navíc zabývám vztahem mezi řediteli škol a jejich zřizovateli a úlohou vzdělávání v rozvoji regionů. Na podzim předloňského roku jsem spoluzaložil Ředitelskou akademii.

Na svém kontě mám množství článků, knížek, seminářů i konferenčních vystoupení. Moje podobenství školy jako plovoucí lodi a ředitelů - kapitánů se stalo často používaným.

 

Klidně napište pár řádek, předem děkuji...